Odblaski na ubrania, do torebki i przypinane do dziecięcego plecaka to jedne z częściej wybieranych gadżetów promocyjnych. Są uniwersalne, odpowiednie dla szerokiego grona klientów i używane przez firmy z wielu branż. Szczególnie dobrze są odbierane jako artykuły rozdawane na różnego rodzaju akcjach dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Gadżety odblaskowe są niewielkie, niezwykle potrzebne, a często zapominane, co czyni je świetnym wyborem na akcje promocyjne.

Gadżety odblaskowe – pomóż zwiększyć bezpieczeństwo na drodze

Po zmroku, przy słabym oświetleniu, deszczu czy mgle, widoczność na drodze może być ograniczona. W takich warunkach kierowcy miewają trudności z dostrzeżeniem pieszych, zwłaszcza ubranych w ciemne ubrania bez żadnych elementów odblaskowych. Czasami naprawdę niewiele trzeba, by doszło do tragedii, co dobrze obrazują kampanie reklamowe korzystające ze zdjęć. Na fotografiach, na których piesi nie mają na sobie żadnych elementów odblaskowych, są oni praktycznie niewidoczni.

Zwykły brelok odblaskowy do plecaka lub torebki może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Po zmroku i przy ograniczonej widoczności to właśnie gadżety odblaskowe dla dzieci mogą odpowiadać za to, że kierowca w odpowiednim momencie zauważy kilkulatka i zatrzyma się przed przejściem dla pieszych.

Wiele firm w swoich kampaniach i akcjach promocyjnych sięga po nieprzydatne gadżety rozdawane jedynie w celu reklamy. Artykuły odblaskowe są nie tylko praktyczne, ale i istotnie zwiększają bezpieczeństwo każdego pieszego, co czyni je świetnym wyborem na gadżety firmowe dla całej rodziny, zwłaszcza że mogą mieć różne formy. Za ich wykorzystaniem przemawiają także niewielkie koszty – te niezwykle przydatne gadżety nie nadszarpną firmowego budżetu, i to nawet kupowane w nakładach setek sztuk.

Akcesoria do zawieszenia – nie tylko brelok odblaskowy do torebki

Brelok odblaskowy do torebki dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa powinna posiadać każda kobieta. Poleca się je głównie dla pań poruszających się pieszo, jednak bywają przydatne również dla osób prowadzących samochód, z którego prędzej czy później trzeba wysiąść.

Warto pamiętać, że odblaskowe zawieszki często są również noszone przy męskich torbach i plecakach. Wykorzystując takie gadżety reklamowe jako element promocji, dobrze jest wybierać różnorodne wzory odpowiednie dla osób obu płci, żeby nie ograniczać grona odbiorców własnych akcji.

Breloki odblaskowe do zawieszenia mogą mieć bardzo różne kształty i kolory. Choć często tego rodzaju gadżety odblaskowe kojarzą się z charakterystycznym żółtym kolorem czy prostymi wzorami, które mogą nie pasować do każdego stylu, dziś wybór tego rodzaju akcesoriów jest znacznie większy.

Zawieszki do torebki można podzielić na dwa rodzaje: breloki twarde oraz miękkie.

  • Breloki twarde to częsty gadżet szkolny, który równie dobrze sprawdzi się przy torebce, wykonany z plastiku, w różnych kształtach i kolorach.
  • Miękki brelok odblaskowy jest cieńszy i łatwo się gnie. Także może mieć różne kształty i kolory, od okrągłych odblasków z logo, przez kreskówkowe misie, aż po czerwone serca, które dodadzą uroku niejednej damskiej torebce.
Brelok odblaskowy do torebki zamocowany jest na eleganckim i trwałym łańcuszku z zapięciem, które pasuje do klamry lub sprzączki. Ten drobny, a przemyślany element sprawia, że brelok wygląda niebanalnie i jest chętnie noszony przez osoby w różnym wieku.

Gadżety odblaskowe dla dzieci – na spacer, rower i inne podróże

Brelok odblaskowy dla dzieci to głównie zawieszki do plecaka czy roweru. Dla ich pełnego bezpieczeństwa warto uznać je za niezbędne dla każdego dziecka, które samodzielnie porusza się po okolicy, i to zarówno na rowerze, jak i pieszo. Pod uwagę warto wziąć nie tylko wieczorne wyjścia – nawet powrót ze szkoły zimą, gdy słońce zachodzi wcześnie, może być potencjalnie niebezpieczny dla dziecka, które nie jest widoczne dla kierowców.

Wniosek, że każde dziecko powinno nosić brelok lub inny odblaskowy element, jest całkiem rozsądny i zasadny. Z tego powodu odblaski na ubrania są często wykorzystywanym i uznawanym pomysłem na gadżety firmowe w akcjach prowadzonych w szkołach i innych placówkach oświatowych.

Klasyczny brelok odblaskowy do plecaka to najczęstszy wybór dla dzieci. Elementy odblaskowe dla pieszych to jednak nie wszystko – dzieci poruszają się po drodze również rowerami, hulajnogami, a nawet kładami. I te pojazdy warto wyposażyć w dodatkowe odblaski, zwłaszcza jeśli mają słabe światła lub, jak w przypadku wielu hulajnóg, w ogóle ich nie posiadają.

Do wielu rowerów i hulajnóg z łatwością można dopiąć standardowe zawieszki z odblaskami, zapinając je o takie elementy jak choćby rowerowy bagażnik. W wielu przypadkach sprawdzić się może również opaska odblaskowa zamocowana na kierownicy lub ramie. Dla pełnego bezpieczeństwa dzieci poruszające się drogą po zmroku warto wyposażyć w kamizelki odblaskowe, dzięki którym kierowcy znacznie łatwiej je dostrzegą.

Odblaski na ubrania – zawieszki, opaski i kamizelki zwiększające widoczność na drodze

Elementy odblaskowe dla pieszych czy rowerzystów to świetny gadżet wykorzystywany przez firmy zajmujące się szkoleniami w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Z powodzeniem mogą być one również rozdawane całym rodzinom w placówkach oświatowych, na różnego rodzaju wydarzeniach miejskich czy nawet w urzędach. Często te drobne artykuły pojawiają się także na targach i spotkaniach branżowych jako jeden z gadżetów promocyjnych, który przez swoją uniwersalność przyda się właściwie każdemu.

Jakie gadżety zabrać na targi lub inne ważne wydarzenie? Przede wszystkim odpowiednio dobrane do ich odbiorców i właśnie dla nich przydatne.

  • Brelok odblaskowy w formie zawieszki do plecaka lub torebki to uniwersalny wybór odpowiedni dla całej rodziny. Chcąc trafić zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych, warto wybrać różnorodne wzory, w tym pasujące i do szkolnego plecaka, i damskiej torebki.
  • Opaska odblaskowa może być przyczepiona do torebki lub plecaka, roweru, hulajnogi czy nadgarstka dziecka. Takie opaski są gadżetem lubianym przez najmłodszych i dobrze pasującym do sportowej odzieży.
  • Kamizelki odblaskowe to trzeci typ najczęściej wybieranych odblasków w akcjach promocyjnych. Sprawdzają się one nie tylko na drodze, ale również w wielu zakładach pracy, halach czy magazynach. Mogą być proponowane zarówno jako gadżety rodzinne, jak i artykuły dla pracowników.