Promocja uczelni i szkół wyższych jest niezbędna do komunikowania możliwości, jakie dają studentom. Konkurencja na rynku edukacyjnym jest coraz większa, a zdobycie uwagi potencjalnych studentów staje się coraz trudniejsze. Jednym z skutecznych sposobów na wyróżnienie się wśród innych placówek edukacyjnych jest korzystanie z gadżetów promocyjnych. Jakie prezenty dla studentów warto umieścić w starter packach? Jakie są najlepsze okazje do wręczania gadżetów dla studentów?

Prezenty dla studentów – co powinno znaleźć się w starter packach?

Starter packi dla studentów to doskonały sposób na pozyskanie ich uwagi i zainteresowania już na samym początku ich przygody na uczelni. Ale co powinno znaleźć się w takim zestawie gadżetów promocyjnych?

Na początek zawsze warto stawiać na notesy i długopisy z logo uczelni. To praktyczne i jednocześnie niezbędne narzędzia do robienia notatek na zajęciach. Tego typu produkty z logo uczelni stanowią doskonałą pamiątkę i przypominają o miejscu, w którym je otrzymaliśmy.

Kolejnym pomysłem są popularne i stosunkowo niedrogie gadżety, których niezaprzeczalnym plusem jest znowu praktyczność. Breloczki przydają się każdemu, ułatwiają znalezienie kluczy i kluczyków oraz przymocowanie ich do plecaka. To także subtelne przypomnienie o uczelni.

Kalendarz akademicki, ze szczególnym uwzględnieniem świąt danej uczelni, ułatwia planowanie zajęć, sesji, ale również spotkań z przyjaciółmi. To idealne narzędzie do organizacji czasu studentów i koniecznie powinno się znaleźć w każdym starter packu.

Jeśli możemy pozwolić sobie na większe wydatki, warto również postawić na takie gadżety jak koszulki i bluzy z logo uczelni. Modne, wygodne ubrania promujące uczelnię to zawsze dobry wybór. Kubki termiczne są idealne dla każdego: niezależnie od tego, czy jest kawoszem czy herbaciarzem. Najdroższym gadżetem z tego zestawienia są power banki: są jednak nieocenioną pomocą dla każdego studenta, spędzającego cały dzień na uczelni. 

Gadżety dla studenta – okazje, z jakich warto je wręczać

Warto zastanowić się, kiedy najlepiej wręczyć gadżety dla studentów, aby były one skuteczne i docierały do właściwego odbiorcy. Najlepszym i pierwszym wyborem są zazwyczaj dni otwarte uczelni. Potencjalni studenci odwiedzający uczelnię i chcący ją poznać z pewnością docenią upominki. Warto także pamiętać, że chociaż wybór uczelni z pewnością nie będzie bazował wyłącznie na tym, jakie gadżety zostaną wręczone jako zachęta do zapamiętania danej instytucji, to jednak pierwsze wrażenie robi się tylko raz. 

Planujesz wybrać się na targi? Dowiedz się, jakie gadżety warto ze sobą wziąć na targi edukacyjne!

Kolejną okazją doskonałą do wręczania gadżetów jest rekrutacja. Można dodawać gadżety do materiałów informacyjnych dla kandydatów. To może zmotywować ich do wyboru danej uczelni, ale też stanie się żywym nośnikiem informacji marketingowych o uczelni, kiedy student będzie korzystał z nich na co dzień.

Jeśli uczelnia organizuje lub sponsoruje wydarzenia sportowe, to jest to świetna okazja do wręczania gadżetów, zwłaszcza jeśli są związane z danym sportem. Sport i studiowanie doskonale się ze sobą łączą: warto w kreatywny sposób to wykorzystać. 

Dobrze jest także pamiętać o takich uroczystościach, jak spotkania absolwenckie. To chwila, gdy studenci kończą swoją edukację i przechodzą na kolejny etap życia. Gadżety jako upominki dla absolwentów to piękny gest.

Praktyczny prezent dla studenta – 3 pomysły na akcesoria

Praktyczne prezenty zawsze cieszą się dużym uznaniem, a wręczanie studentom akcesoriów, które ułatwią im studenckie życie, może okazać się trafionym pomysłem. Warto zadbać o to, aby prezenty dla studenta były nie tylko miłym gestem, ale również przydatnym narzędziem. Oto kilka pomysłów na praktyczne prezenty, które z pewnością przypadną do gustu studentom:

  1. Zestaw do organizacji czasu - W skład takiego zestawu może wchodzić kalendarz, notes, planer i zestaw kolorowych długopisów. To narzędzia, które pomagają studentowi zapanować nad swoim czasem i lepiej zorganizować swoje obowiązki. Dzięki nim każdy może wygodnie śledzić terminy zajęć, egzaminów oraz inne ważne wydarzenia.

  2. Plecak z kieszenią laptopem - Współcześni studenci coraz częściej korzystają z laptopów na zajęciach. Dlatego plecak z odpowiednią przegródką zabezpieczającą laptopa to prezent, który z pewnością się przyda. Taki plecak jest nie tylko wygodny, ale także chroni sprzęt przed uszkodzeniami.

  3. Ładowarka do smartfona/powerbank - studenci często polegają na swoich smartfonach, zarówno do komunikacji, jak i do dostępu do materiałów dydaktycznych. Dlatego warto zadbać, aby mieli zawsze pełną baterię swojego smartfona. Przenośna ładowarka z nieplątającym się kablem to prezent, który pozwoli im pozostać online przez cały dzień.

Gadżety reklamowe dla uczelni – dla studentów, pracowników i wykładowców

Skuteczna promocja uczelni powinna odbywać się nie tylko w gronie studentów i kandydatów, ale także w gronie pracowników oraz wykładowców. Dlatego warto rozważyć gadżety reklamowe, które trafią do wszystkich grup. Koszulki i bluzy z logo uczelni są prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym rodzajem gadżetów, nie tylko dla studentów, ale także dla kadry profesorskiej. To jednocześnie sposób na zbudowanie poczucia wspólnoty uczelni.

 Długopisy, notesy, kubki i podkładki pod mysz z logo uczelni to gadżety, które przydadzą się wszystkim pracownikom. Warto jednak zadbać o to, aby wyróżniały się na tle innych produktów papierniczych. Być może zaangażowanie studentów z kierunków plastycznych jest dobrym rozwiązaniem, aby urozmaicić szatę graficzną notesów i kalendarzy?

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj kolejny artykuł: Gadżety do biura, czyli kilka pomysłów na praktyczne i luksusowe prezenty

Pracownicy i wykładowcy często korzystają z laptopów w pracy. Elegancka torba z logo uczelni to prezent, który docenią, a jednocześnie będzie stanowić chodzącą reklamę na kampusie i w mieście studenckim. 

Na koniec zawsze warto rozważyć zamówienie gadżetów elektronicznych: power banki, pendrive'y czy słuchawki z logo uczelni to produkty, które z pewnością przyciągną uwagę i zostaną używane przez wszystkich.

Szukasz sprawdzonych sposób na wewnętrzną promocję firmy? Przeczytaj: Gadżety firmowe - kilkanaście ciekawych pomysłów, aby sprawić prezent swoim pracownikom. 

Gadżety dla studentów stanowią skuteczną formę promocji uczelni i szkół wyższych. Odpowiednio dobrane prezenty dla studentów mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych kandydatów i sprawić, że uczelnia będzie kojarzona z pozytywnymi emocjami. Okazje do wręczania gadżetów są liczne, a praktyczne prezenty dla studenta z pewnością zostaną docenione. Dodatkowo, gadżety reklamowe dla uczelni, zarówno dla studentów, pracowników, jak i wykładowców, pomagają budować jedność i wspólnotę placówki edukacyjnej. Warto inwestować w promocję za pomocą gadżetów, aby uczelnia była rozpoznawalna i atrakcyjna dla przyszłych studentów.