Koniec roku to czas podsumowań, analiz i planów na kolejne lata. To też moment, w którym chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w projekty czy działalność firmy za ich wkład i relacje. Z kolei pracownicy oczekują gratyfikacji do szefostwa w postaci premii lub prezentu świątecznego. Jak wykorzystać gadżety firmowe, a jednocześnie docenić pracowników? Poniżej kilka pomysłów.

Gadżety firmowe dla pracowników – praktyczne podarunki na każdą okazję

Jubileusz, rocznice, święta, podsumowania – to tylko kilka okazji, w których możemy sprezentować ciekawe upominki pracownikom. W przypadku urodzin czy jubileuszy zazwyczaj pracownicy między sobą obdarowują się drobiazgami lub inicjują spotkanie przy kawie i ciastku. To ciekawe rozwiązanie, które integruje grupę. Można jednak również wziąć pod uwagę upominek przygotowany przez dany dział, szefostwo czy całą firmę. Jakie to propozycje?

 • Kubek – czyli najczęściej wybierany spośród gadżetów firmowych dla pracowników. Szczególnie przydatny w pierwszy dzień pracy, kiedy to jeszcze nie znamy organizacji, a chcemy spożyć śniadanie lub obiad w firmie. Kubek to dobre miejsce na wydruk motywacyjnego lub zabawnego cytatu.
 • Koszulka – drugim w statystykach chętnie wybieranym gadżetem jest T-shirt. Pracownicy mogą w nim nie tylko występować podczas webinarów, spotkań firmowych lub targów, ale i czuć się częścią całej organizacji. Dodatkowo reklamując markę w czasie prywatnym, gdy założą koszulkę na spacer lub inne wyjście.
 • Torby i worki bawełniane - personalizowane gadżety firmowe można dobrać dzięki różnym opcjom wydruku. Koleżanka z działu lubi książki? Sprezentuj jej worek do biblioteki i umotywuj to rysunkiem na nim. Kolega jest zapalonym poszukiwaczem warzyw na lokalnym rynku? Obdarz go torbą na ekologiczne zakupy.
Gadżety firmowe na święta – 3 propozycje w paczce od firmy

Święta Bożego Narodzenia dzięki amerykańskiej kulturze organizacji przeniknęły na stałe do wielu firm jako ten czas, w którym jest przyzwolenie, a nawet zachęta to wręczania sobie prezentów. Czasami pracownicy między sobą na wzór szkolnych paczek przygotowują dla siebie niespodziankowe upominki znajdywane pod firmową choinką. Inne wybierają zamówienie tego samego rodzaju prezentów dla wszystkich pracowników, nad czym pieczę zazwyczaj trzyma dział HR lub marketing. Na jakie gadżety firmowe na święta warto postawić? Kilka propozycji poniżej:

 • Czapka zimowa – w mroźne dni często zapominamy o użyciu szalika, czapki czy rękawiczek. Szczególnie w formie prezentu na święta, które mają miejsce w zimie, dodatki te są ciekawą opcją upominkową, a przy tym praktycznym dodatkiem.
 • Zawieszki świąteczne – mały drobiazg, a cieszy. Na drewnianym kształcie możemy wygrawerować wybrany przez nas napis. Może z imieniem osoby obdarowanej? Powieszona sprawdzi się zarówno na firmowej choince, jak i w samochodzie.
 • Skrobaczki – kto musi odśnieżać co rano zimą auto, ten wie, o czym mowa. Plastikowe akcesoria lubią się łamać, szczególnie gdy mróz jest ostry, warto więc kierowcom wręczyć do paczki skrobaczki. Z kolei dla pieszych czy rowerzystów – przygotujcie opaski odblaskowe.
Personalizowane gadżety firmowe – zaprezentuj swoją markę

Logotyp to najbardziej charakterystyczna część, dzięki której rozpoznawalna jest nasza marka. Najczęściej właśnie gadżety firmowe z logo są wybierane na reprezentację przedstawianą lub nadrukowaną na danym gadżecie. Niektóre z marek minimalizują logotyp, a stawiają na konkretne hasło lub rysunek, który stają się głównym elementem. Takie wyjście z sytuacji generuje to, że użytkownicy chętniej wykorzystują takie gadżety w życiu codziennym, ponieważ nie wyglądają one jak nachalne reklamy.

 • Latarka – masz pośród pracowników aktywnych sportowo? A może organizujesz zbiorowe wyjście w góry? Niezależnie od opcji latarka przydaje się w wielu stresujących sytuacjach. W ten sposób pokażesz troskę o pracownika, ale i sprezentujesz ciekawy gadżet, na którym możesz ukryć firmowy przekaz.
 • Kosmetyczka – to gadżet, który przydaje się w każdej porze roku. Czy to wakacje w egzotycznych krajach, czy zimowy wyjazd do spa, czy może po prostu delegacja w hotelu – każdemu z nas przyda się kosmetyczka na drobiazgi. Gdy ją wręczasz obdarowanemu – możesz dodatkowo umieścić w nim organiczny kosmetyk.
 • Koce – idealny podarunek dla zmarzluchów, nawet w wakacje. W mroźne dni można owinąć się w nim na kanapie przed Netflixem, podczas pracy w biurze zakryjesz nim nogi, a w wakacje wykorzystasz jako koc piknikowy. Duża powierzchnia pozwoli ci na kreatywne wykorzystanie nawiązania do marki.
Ekskluzywne gadżety firmowe – dla wyjątkowych osób

Część z klientów trafia do tzw. półki premium. Oznacza to, że powinniśmy potraktować ich w wyjątkowy sposób. Możemy zaprosić takich partnerów na wystawną kolację, zorganizować luksusowy rejs lub sprezentować dedykowany upominek. Ważnym aspektem jest fakt, aby podkreślić ważność relacji łączącej nas z osobą obdarowaną. Jaki podarunek będzie więc odpowiedni?

 • Skrzynka na alkohol – wygrawerowany napis, imię lub maksyma pojawiające się na skrzynce będą przypominać beneficjentowi o naszej relacji. W dodatku do środka możemy włożyć lokalne napoje, wino z własnej winiarni czy świeżo uwarzone piwo. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju trunku lubi druga osoba.
 • Gry – kółko i krzyżyk, domino, karty, jojo, układanki logiczne – to tylko kilka przykładów gier, które zna każdy z nas. Świetny design i nawiązanie do naszej marki pokaże obdarowanym, że dbamy nie tylko o relację, ale część ich życia codziennego oraz rozrywkowego.
 • Powerbank – niemal wszystko funkcjonuje na różnego rodzaju urządzeniach. Aby utrzymać ich przy działaniu, mamy do wyboru pilnowanie, kiedy ładowanie się zakończy lub użycie powerbanku właśnie. To ciekawe rozwiązanie, które
Eko gadżety firmowe – upominki z recyklingu, bambusa i produktów przyjaznych środowisku

Coraz częściej firmy chcą dbać o swój wizerunek, podkreślając społeczne zaangażowanie biznesu. Jedną z form jest produkowanie eko gadżetów firmowych. Powinny być przydatne, wykonane z organicznych materiałów oraz służyć nam długie lata. Spośród ekologicznych akcesoriów pomysłowe będą szczególnie trzy:

 • Bidon – polskie miasta namawiają do picia wody z kranu. W tym celu idealny będzie bidon z filtrem. W ten sposób zminimalizujecie produkcję plastiku oraz koszty firmy, która powinna zapewniać odpowiednią ilość wody i innych napojów pracownikom.
 • Długopisy ekologiczne – świat przerzucił się w cyfrową rzeczywistość, jednak nie wszystko jesteśmy w stanie wykonać online. W paczce prezentowej może znaleźć się ekologiczny długopis lub ołówek, którym pracownicy będą mogli podpisywać dokumenty lub prowadzić notatki.
 • Notatnik zero waste – last but not least. Jak wspomniano wcześniej, nie wszystko odbywa się w wersji internetowej. Niektórzy z nas do dzisiaj cenią papierowe notatki, prowadzą terminarze, lubią mieć planner na biurku. Sprezentujmy im więc notatnik, jednak w formie organicznej.